Gülel Hayvancılık A.Ş. 2010 yılında damızlık süt ve besi sığırcılığı işletmesi olarak kurulmuştur. İşletmemizde şu anda 1.000 adedi sağmal hayvan olmak üzere yaklaşık 3 bin adet HOLSTEIN marka büyükbaş hayvanımız bulunmaktadır.

İşletmemiz HASTALIKTAN ARİ ve bakanlık ONAYLI SÜT ÇİFTLİĞİ sertifikalarına sahiptir.

Tüm hayvanlarımız yurt dışından ithal edilen hayvanlardan üreyerek elde edilmiş, bünyemize yurt içinden hayvan katılmamıştır. ABD'den ithal edilen 768 adet pedigrili holstein gebe düve ile faaliyete başlanmış devamında yine Almanya’dan 500 adet pedigriliholstein gebe düve getirilmiştir.

Günlük 36 bin litre süt üretirken odağımızdan hijyen ve doğallığı asla çıkarmıyoruz. Bu sebeple de sütümüzü her gün bakteri sayısı, toksin yükü ve somatik hücre açısından analiz ettiriyoruz. Bizi diğerlerinden ayıran en önemli özelliğimiz, yüksek seviyede dezenfeksiyon ve ileri düzey takip sonucu elde ettiğimiz başarıdır.

GEA marka IQ başlıklı sağım sistemimizle bu iddiamızı sürdürülebilir hale getirmiş olmanın gururunu yaşıyoruz.

Bakım maliyetleri, yaygın sağım tekniklerine göre 4 kat daha yüksek olan bu sistemimiz sayesinde hayvanlarımızın meme sağlığını koruyabildiğimiz için Türkiye’nin mastit oranı en düşük çiftliklerinden biriyiz.

vizyonumuz

vizyonumuz

Toplumsal sorumluluğunun bilincinde, değerlerine sadık, güvenilirliği, kalite yönetimi, uzman personeli ve müşteri odaklı hizmet anlayışı ile faaliyet gösterdiğimiz sektörde, dünya standartlarında katkı sağlamak.

Sürdürebilirlik, verimlilik ve kalite anlayışımız ile süt hayvancılığında ve süt üretiminde Türkiye’nin önde gelen firmalarından olmak.

misyonumuz

misyonumuz

Sözleşmeli üreticilerimiz, tedarikçilerimiz ve çalışanlarımız ile Gülel markasını hizmet verdiği tüm sektörlerde; her türlü değişim, gelişim ve teknolojileri sürekli izlemeyi hedef almış, sözleşmeli üreticilerine, tedarikçilerine ve çalışanlarına bireysel iş ve özel hayatına dair hedeflerini gerçekleştirebilmelerini sağlayacakları hizmet ve imkanları sunarak, sürekli gelişim gözetmek ve sektöründe öncü olabilmek misyonunu üstlenmiştir.

sertifikalarımız

İşletmemiz hastalıktan ari ve bakanlık onaylı süt çiftliği sertifikasına sahiptir.